Pametni hotel u kom se papuče i nameštaj sami parkiraju (VIDEO)

08. Februar 2018
Pametni hotel u kom se papuče i nameštaj sami parkiraju (VIDEO)

Jedan od najmodernijih hotela na svetu nalazi se u japanskom gradu Jokohami. Na ulazu u sobu goste dočekuju "pametne" papuče, a u njima isti takav nameštaj. Hotel ProPILOT Park Ryokan je kombinacija tradicionalnog dalekoistočnog gostoprimstva i najsavremenije tehnologije, koju je razvio Nisan.

Hotel u planinskom mestu Hakone, poznatom po izvorima tople vode, gostima nudi "pametna" iznenađenja, koja pored papuča, uključuju i nameštaj koji se samostalno kreće.

Koristeći Nisanov automatski sistem kretanja i parkiranja, papuče se same "parkiraju" posle pritiska na dugme, a u sobama se nalaze i "samoparkirajući" stolovi i podni jastuci, piše Indipendent.

- Ova tehnologija u automobilima zahteva snažne procesore, četiri kamere visoke rezolucije za obradu slike u realnom vremenu i 12 sonarnih senzora za procenu okoline vozila. Nakon obrade sakupljenih informacija, sistem bezbedno može da parkira automobil kontrolisanjem papučice gasa, kočnica, upravljača i menjača - kaže potrparol Nisana Nik Maksfild.

On dodaje da, kod parkiranja papuča, ova tehnologija služi tome da podigne svest ljudi o potencijalu automatizovanih tehnologija vožnje, a i sama primena je mnogo jednostavnija. Svaki predmet koji se koristi ima osnovnu poziciju, koja se aktivira pritiskom na dugme.

Papuče imju dva mala točkića pomoću kojih se kreću, a koji se uvlače nakon što ih neko obuje.

Izvor: B92

Komentara (0)

Povezane vesti

Hotelijerstvo
Hotelu Tornik na Zlatiboru priznanje za najbolji hotel u Srbiji
17. Decembar 2024
U Atrijumu Narodnog muzeja u Beogradu 16. decembra po prvi put održana je svečana dodela...
Hotelijerstvo
The Bristol Belgrade: Simbol prestonice blista novim sjajem
27. Novembar 2024
Nakon više od dve i po godine temeljne restauracije, hotel Bristol uskoro ponovo otvara...
Hotelijerstvo
Hotel St. Regis Beograd otvorio svoja vrata za prve goste
01. Novembar 2024
Hotel St. Regis Beograd juče je otvorio vrata za prve goste. Ovaj prestižni brend, koji...
Hotelijerstvo
„Nišiama Onsen Keiunkan“ – najstariji hotel na svetu
17. Oktobar 2024
Japanski rizort „Nišiama Onsen Keiunkan“, japanski rizort u blizini planine...