Aerodrom u Boru ulazi u sastav Aerodroma Srbije

10. Januar 2020
Aerodrom u Boru ulazi u sastav Aerodroma Srbije

Gradonačelnik Bora Aleksandar Milikić kaže da je od Ministarstva za saobraćaj i infrastrukturu Srbije dobio dopis u kome se traži da se upravljanje borskim aerodromom prenese državi.

Milikić je kazao da će se na jednoj od narednih sednica Skupštine grada doneti odluka da se upravljanje aerodromom ustupi državi i ocenio da je to "jako dobro" za Bor i da je to "najbolji način da se aerodrom stavi u funkciju".

- Siguran sam da će pod krilima Aerodroma Srbije borski aerodrom imati dobru perspektivu - rekao je gradonačelnik i dodao da očekuje da će narednih godina biti investicija države u to.

Marta prošle, 2019. godine, ministarka građevinarstva, saobraćaja i infrastrukture Srbije Zorana Mihajlović najavila je da će borski aerodrom ući u sastav Aerodroma Srbije.

Borski aerodrom, izgrađen 1985. godine, služi uglavnom samo za sportske letove, a bilo je zamišljeno i da ga koriste mali avioni za turističke svrhe i mali avioni poslovnih ljudi.

Izvor: Beta/b92

Komentara (0)

Povezane vesti

Turizam
Srbija na prestižnom sajmu turizma u Njujorku
27. Januar 2025
Turistička organizacija Srbije, na čelu sa direktorkom Marijom Labović, učestvovala je,...
Turizam
Srbiji kao turističkoj destinaciji dodeljene dve prestižne nagrade u Kini
16. Januar 2025
Srbiji, koja je u toku 2024. godine ostvarila rekordne rezultate u turizmu, dodeljene su u Kini...
Turizam
Herceg Novi zove na 56. Praznik mimoze – fešta počinje!
15. Januar 2025
„Herceg Novi zove – fešta, sunce, more“ slogan je pod kojim će se od...
Turizam
KLM putnicima iz Beograda nudi snižene cene avio-karata do preko 30 destinacija
13. Januar 2025
Ako se vaš novčanik „istanjio“ tokom novogodišnjih i božićnih...