Budva u ritmu karnevala

04. Maj 2018
Budva u ritmu karnevala

Karnevalska povorka u kojoj je učestvovalo više od pedeset karnevaslkih grupa iz 14 evropskih zemalja prodefilovala je Budvom u okviru međunarodne sedmodenevne manifestacije “Karnevalske majske večeri” koja se po 16. put održava u tom gradu. Uz muziku i ples oko 1.200 učesnika pod maskama, predvođeni Gradskom muzikom i mažoretkinjama, napravilo je nezaboravnu feštu u Starom gradu.

Bogatstvo kostima, maski, šarenilo boja i plesne koreografije, ispunili su ulice i prostor ispred bine smeštene u podnožju zidina budvanskog Starog grada, stvarajući nezaboravnu atmosferu koja je tokom prvomajskih praznika privukla rekordan broj  domaćih i stranih turista u prestonicu crnogorskog turizma.

Za odličan štimung tokom večeri pobrinuo se virtuoz na trubi Dejan Petrović i  njegov Big Bend čijem je koncertu prisustvovalo nekoliko hiljada ljudi.



- Atmosfera u Budvi podseća na neki od svetskih karnevala – izjavio je Petrović, pozdravljajući oduševljenu publiku iz zemalja regiona, Ukrajine, Rusije, Italije, Moldavije, Albanije…

Muzička fešta se nastavila Međunarodnim festivalom folklora, defileom folklornih društava budvanskim šetalištem i folklornim igrama, koncertima domaćih i stranih muzičara.

Karnevalska euforija nastaviće se sve do 6. maja nastupom srpske pevačice Nevene Božović, kao i regionalne zvezde Tonija Cetinskog, koji će svojim koncertom najaviti kraj ovogodišnje sedmodnevne manifestacije. Poslednjeg dana karnevala u prepodnevnim satima održaće se dečji karneval i koncert dečijeg hora „D – moll“ iz Podgorice. 

Internacionalni potpredsednik Federacije evropskih karnevalskih gradova (FECC) Josip Silov podsetio je na vreme kada je karneval tek počeo, pre 16 godina, “stidljivo", sa svega tri do  četiri karnevalske grupe.



- Danas je ovo sigurno najveći karneval u Jugoistočnoj Evropi. A karnevali su važni, jer omogućavaju mladim ljudima da razmenjuju kulturu država iz kojih potiču. - istakao je Silov.

Direktor turističke organizacije Budva (TOB) Mladen Franović najavio je produžetak manifestacije tokom iduće godine, uz učešće novih zainteresovanih gradova.

Organizator manifestacije „Karnevalske majske večeri“ je Turistička organizacija opštine Budva, uz podršku nevladinih organizacija NVO “Feštađuni”, NVO “Stara Budva”, lokalne samouprave i Hotela “Mažestik”.

Podsetimo, manifestacija „Karnevalske majske ove godine održava se od 29. aprila do 6. maja. 

Komentara (0)

Povezane vesti

Turizam
Srbija na prestižnom sajmu turizma u Njujorku
27. Januar 2025
Turistička organizacija Srbije, na čelu sa direktorkom Marijom Labović, učestvovala je,...
Turizam
Srbiji kao turističkoj destinaciji dodeljene dve prestižne nagrade u Kini
16. Januar 2025
Srbiji, koja je u toku 2024. godine ostvarila rekordne rezultate u turizmu, dodeljene su u Kini...
Turizam
Herceg Novi zove na 56. Praznik mimoze – fešta počinje!
15. Januar 2025
„Herceg Novi zove – fešta, sunce, more“ slogan je pod kojim će se od...
Turizam
KLM putnicima iz Beograda nudi snižene cene avio-karata do preko 30 destinacija
13. Januar 2025
Ako se vaš novčanik „istanjio“ tokom novogodišnjih i božićnih...