Do kraja godine u Srbiji dve nove regionalne turističke organizacije

29. Maj 2018
Foto: Turisticki Svet
Foto: Turisticki Svet

Državni sekretar u Ministarstvu trgovine, turizma i telekomunikacija Miroslav Knežević najavio je formiranje dve nove regionalne turističke organizacije do kraja godine, što je korak ka razvoju destinacijskog modela upravljanja.

- Osim postojeće tri regionalne turističke organizacije, u toku je formiranje turističke organizacije regije Kopaonik, a očekujemo da do kraja godine budu osnovane i RTO Podrinje kao i RTO Jugoistočna Srbija - rekao je Knežević na panelu „Unapređivanje sistema upravljanja turističkim destinacijama u Srbiji“ održanog na Univerzitetu Singidunum.

Knežević je izjavio da je u Strategiji razvoja turizma Republike Srbije od 2016. do 2025. godine precizno definisano koje su to destinacije koje imaju potencijal za dalji razvoj.

Naveo je da destinacija nije isto što i lokalna samouprava i da je važan zajednički rad jedinica lokalne samouprave kako bi se povećala konkurentnost određenih destinacija.

- Budućnost je u udruživanju i međusobnom povezivanju. Jedino zajedničkim nastupom možemo izaći u susret savremenim zahtevima tržišta i ostvariti efikasno poslovanje - naglasio je Knežević.

Na panelu se govorilo o potrebi za promenama sistema i okvira za funkcionisanje turističkih organizacija u Srbiji, kao i osnivanju organizacija za upravljanje turističkim destinacijama. Takođe, razgovaralo se i o načinu funkcionisanja turističkih organizacija na nacionalnom, regionalnom i lokalnom nivou pod uticajem savremenih informacionih tehnologija - navodi se na sajtu Ministarstva trgovine, turizma i telekomunikacija.

Komentara (0)

Povezane vesti

Turizam
Srbija na prestižnom sajmu turizma u Njujorku
27. Januar 2025
Turistička organizacija Srbije, na čelu sa direktorkom Marijom Labović, učestvovala je,...
Turizam
Srbiji kao turističkoj destinaciji dodeljene dve prestižne nagrade u Kini
16. Januar 2025
Srbiji, koja je u toku 2024. godine ostvarila rekordne rezultate u turizmu, dodeljene su u Kini...
Turizam
Herceg Novi zove na 56. Praznik mimoze – fešta počinje!
15. Januar 2025
„Herceg Novi zove – fešta, sunce, more“ slogan je pod kojim će se od...
Turizam
KLM putnicima iz Beograda nudi snižene cene avio-karata do preko 30 destinacija
13. Januar 2025
Ako se vaš novčanik „istanjio“ tokom novogodišnjih i božićnih...