Donji Milanovac: Ove godine više od 170 turističkih kruzera

09. April 2019

Nešto pre podneva u nedelju 7. aprila na putničko pristanište u Donjem Milanovcu stigao je kruzer SS Beatrice čime je zvanično otpočela ovogodišnja sezona pristajanja kruzera u ovoj dunavskoj varoši.

To je prvi od 173 najavljena za ovogodišnju nautičku sezonu, koja će biti završena 3. novembra pristajanjem River Navigatora.

Ako se izuzmu april i oktobar tokom kojih će pristati manje od 20 turističkih kruzera, od maja zaključno sa septembrom na donjomilanovačkom pristaništu će gotovo svakodnevno biti po jedan kruzer, pokatkad čak i dve i tri.

Kao i prethodnih godina turiste koji kruzerima stizu iz bezmalo čitavog sveta čekaće proizvodi domaće radinosti na prodajnom prostoru tik do pristaništa, kao i mogućnost organizovanog obilaska arheološkog lokaliteta Lepenski Vir i Nacionalnog parka Đerdap, kao i Donjeg Milanovca uključujući i Crkvu Svetog oca Nikolaja.

Prošle godine je inače u Donji Milanovac pristalo 144 kruzera sa 20.447 putnika i 6.124 člana posade. Najviše ih je bilo u julu – 30, junu 28 i septembru 24. Broj putnika po kruzeru kreće se od 47 koliko je bilo na Rohamu u maju do 220 na Nestroyu u junu prošle godine, a posmatrano u proseku po brodu je bilo između 120 i 140 putnika. Inostrani kruzeri u Donji Milanovac pristaju od 2006. godine.

Izvor: Danas

Komentara (0)

Povezane vesti

Turizam
Berlin sve manje popularna turistička destinacija
05. Mart 2025
Berlin više nije trendi destinacija, prema saznanjima najpopularnijeg nemačkog izdavača...
Turizam
Uskoro dodatni letovi iz Niša i Kraljeva do Istanbula i Ankare
24. Februar 2025
Ambasador Turske u Republici Srbiji Ilhan Sajgili na Sajmu turizma najavio je da očekuje...
Turizam
Srbija na prestižnom sajmu turizma u Njujorku
27. Januar 2025
Turistička organizacija Srbije, na čelu sa direktorkom Marijom Labović, učestvovala je,...
Turizam
Srbiji kao turističkoj destinaciji dodeljene dve prestižne nagrade u Kini
16. Januar 2025
Srbiji, koja je u toku 2024. godine ostvarila rekordne rezultate u turizmu, dodeljene su u Kini...