Već više od 10 godina, studenti III godine hotelijerstva Departmana za geografiju, turizam i hotelijerstvo PMF-a u Novom Sadu, u okviru predmeta Animacija i logistika u turizmu, organizuju humanitarne tematske večeri. Pred nama su i ove zime dva humanitarna projekta.
"Vreme je za vino"
U Master centru Novosadskog sajma, 1. februara, s početkom u 20h, u susret Danu vina i ljubavi, svi posetioci moći će da uživaju u degustaciji izabranih vina, prezentaciji vina od strane somelijera iz Udruženja somelijera Srbije, kao i kulturno-zabavnom programu uz osvrt na istorijat i nastanak vinarstva u Srbiji, a sve u okviru manifestacije – IT’S WINE O’CLOCK!
Ulaznicu po ceni od 800 dinara možete obezbediti putem telefona: 069/630329 u periodu od 16-20h svakog dana (Ana Savić).
Sva sredstva biće donirana udruženju "Plavo Srce 021" za pomoć deci i roditeljima dece obolele od dijabetesa.
"Veče sa Drakulom"
“Veče sa DRAKULOM”, intrigantan je naziv drugog humanitarnog događaja koji se održava u saradnji sa ambasadom Rumunije, 7. februara sa početkom u 20 sati, u restoranu "Ribarac" na Ribarskom ostrvu.
Obožavaoci čuvenog Grofa Drakule moći će iz njegovog ugla da dožive povezanost rumunskih mitova sa istorijom. Pozvani su svi ljubitelji geografije i istorije, kao i oni koji su zainteresovani da prođu kroz tradicionalno prijateljstvo Srbije i Rumunije i kulturno-umetnički program koji sadrži brojne prezentacije, zanimljive činjenice i informacije koje poseduje jedino poznati Grof.
Cena ulaznice za “Veče sa Drakulom” je 1.000 dinara, a kontakt za rezervacije je 069/2671995 (Bernarda Dekić).
Humanitarni deo posvećen je Udruženju roditelja prevremeno rodjene dece "Optimistik" iz Novog Sada.
Do sada je organizovano blizu 40 sličnih projekata.