Na bečkom aerodrom testiranje bezbednosnih mera protiv širenja koronavirusa

17. Jun 2020
Foto: © Flughafen Wien AG
Foto: © Flughafen Wien AG

Evropska agencija za bezbednost vazdušnog saobraćaja (EASA) razvija međunarodne standarde za bezbednosne mere u vazdušnom saobraćaju protiv širenja koronavirusa. Važna iskustva u tom pogledu pruža aerodrom u Beču koji je izabran da bude vazdušna luka na kojoj će se testirati bezbednosne mere. Brojna rešenja su u Beču već sprovedena a saznanja dobijena iz prakse biće korišćena za utvrđivanje budućih pravila. Nedavno je agencija „EASA“ objavila „EASA-Chart“ sa preporukama za bezbedno putovanje avionom.

Na bečkom aerodromu, na čitavom delu gde se nalaze terminali važi obavezno nošenje maski za putnike, one koji ih dočekuju i zaposlene. Razmak od jednog metra mora da se održava, na šta ukazuju markacije na podu, natpisi i govorni automat na terminalu. Šalteri za check-in, ulazak u avion i za informacije imaju zaštitu od pleksiglasa. Svi terminali raspolažu brojnim štandovima za dezinfekciju ruku. U slučaju korišćenja autobusa, broj putnika je ograničen.

Novo na bečkom aerodromu je da toplotne kamere automatski mere telesnu temperaturu kod svih putnika koji dolaze u Beč i to na putu do mesta za izdavanje prtljaga. Ukoliko se kod nekog od putnika ustanovi povišena temperatura onda lekar vrši dodatnu proveru i određuje sledeće korake u proceduri.

Takođe na bečkom aerodromu moguće je uraditi PCR-test na COVID-19 a rezultat je gotov za par sati. Dodatna usluga na aerodromu „Švehat“ je individualna pratnja „Covid Care Premium Services“ od check-in-šaltera do ulaska u avion pri čemu je bezbednosna i carinska kontrola bez čekanja.

Poslednji komentari

Vojkan
Petak , 17.07.2020. 18:04h
Preporuka:
0
+
0
-
Da iznajmis privatni let preko Royal Charter Service-a moracemo da se testiramo pre putovanja jer niko nece koronu u svom dvoristu.

Povezane vesti

Turizam
Srbija na prestižnom sajmu turizma u Njujorku
27. Januar 2025
Turistička organizacija Srbije, na čelu sa direktorkom Marijom Labović, učestvovala je,...
Turizam
Srbiji kao turističkoj destinaciji dodeljene dve prestižne nagrade u Kini
16. Januar 2025
Srbiji, koja je u toku 2024. godine ostvarila rekordne rezultate u turizmu, dodeljene su u Kini...
Turizam
Herceg Novi zove na 56. Praznik mimoze – fešta počinje!
15. Januar 2025
„Herceg Novi zove – fešta, sunce, more“ slogan je pod kojim će se od...
Turizam
KLM putnicima iz Beograda nudi snižene cene avio-karata do preko 30 destinacija
13. Januar 2025
Ako se vaš novčanik „istanjio“ tokom novogodišnjih i božićnih...