Obrenovac dobija mini akvapark

01. Septembar 2016
Image by Pexels from Pixabay
Image by Pexels from Pixabay

Obrenovac će, po svemu sudeći, iduće godine dobiti sopstveni mini akvapark.

- Na placu pored bazena izgradićemo akvapark, za kojim u Obrenovcu postoji ozbiljna potreba. Reč je o dva ili tri nova bazena za decu sa više vodenih atrakcija – tobogana, igračaka, vodopada i drugo. Deca su naši najbrojniji posetioci, želimo da ih privučemo u još većem broju - rekao je Ivan Jegorović, direktor SKC Obrenovac.

Dodao je da obrenovački akvapark, koji treba da bude gotov do sledeće kupališne sezone, ipak neće moći da parira onima u Jagodini i Bačkom Petrovcu.

- Nemamo prostora za velike tobogane, ali verujem da će nas od sledećeg leta posećivati mnoštvo kupača iz ovog dela Srbije, jer smo im bliži od Jagodine i Aranđelovca – tvrdi on.

U planu je i ugradnja novih solarnih panela - spas za goste koji ne vole da se kupaju na suncu.
- Zahvaljujući njima voda će u zatvorenim bazenima biti topla i tokom leta – dodao je on.

I dok u sportskom centru pripremaju idejna rešenja, projekte i dozvole, iz opštine tvrde da je sam naziv akvapark malo pretenciozan.

- U pitanju su samo mali bazeni sa zanimacijama za decu. Oni će pre svega biti namenjeni za lokalne mališane, jer su retki gosti iz Beograda i okoline na našim bazenima. Njih ćemo nastaviti da privlačimo zatvorenim kupalištem gde je za vreme grejne sezone temperatura vode uvek 30 stepeni - rekao je Miroslav Čučković, predsednik opštine Obrenovac.

Izvor: Blic

Komentara (0)

Povezane vesti

Turizam
Uskoro dodatni letovi iz Niša i Kraljeva do Istanbula i Ankare
24. Februar 2025
Ambasador Turske u Republici Srbiji Ilhan Sajgili na Sajmu turizma najavio je da očekuje...
Turizam
Srbija na prestižnom sajmu turizma u Njujorku
27. Januar 2025
Turistička organizacija Srbije, na čelu sa direktorkom Marijom Labović, učestvovala je,...
Turizam
Srbiji kao turističkoj destinaciji dodeljene dve prestižne nagrade u Kini
16. Januar 2025
Srbiji, koja je u toku 2024. godine ostvarila rekordne rezultate u turizmu, dodeljene su u Kini...
Turizam
Herceg Novi zove na 56. Praznik mimoze – fešta počinje!
15. Januar 2025
„Herceg Novi zove – fešta, sunce, more“ slogan je pod kojim će se od...