Pirot u oktobru dobija Adrenalin park

17. Avgust 2017
Ilustracija, foto: Pixabay
Ilustracija, foto: Pixabay

U Pirotu je nedavno počela izgradnja Adrenalin parka na prostoru pored zatvorenog bazena. Radovi se izvode u skladu sa projektom koji Sportski centar u Pirotu zajednički realizuje sa partnerom iz Bugarske u okviru Programa prekogranične saradnje.

Radove izvodi građevinsko preduzeće Zlatko Jovanović i trebalo bi da budu završeni u roku od pet meseci, prenosi PlusOnline.

Direktor Sportskog centra u Pirotu Nenad Đorđević kaže da će ovo biti jedan od najlepših adrenalin parkova u Srbiji i da će ovaj sportsko-rekreativni objekat privući "pre svega, mlađe Piroćance, ali da će i stariji sebi moći da priušte zabavu u velikom sportskom kompleksu u Senjaku".

- Projekat sprovodimo zajedno sa bugarskom opštinom Vršec i vredan je 600 hiljada evra, od čega je polovina namenjena za Avantura park u Bugarskoj, a 300 hiljada evra za naš park - kaže Đorđević.

On objašnjava da bi adrenalin park mogao da bude gotov već tokom oktobra i navodi da će u njemu biti skejt park, valovita biciklistička staza i veštačke stene za penjanje.

Takođe, Đorđević kaže da je u planu i da se u narednom periodu na Sarlahu izgradi i Avantura park.

Izvor: eKapija

Komentara (0)

Povezane vesti

Turizam
Srbija na prestižnom sajmu turizma u Njujorku
27. Januar 2025
Turistička organizacija Srbije, na čelu sa direktorkom Marijom Labović, učestvovala je,...
Turizam
Srbiji kao turističkoj destinaciji dodeljene dve prestižne nagrade u Kini
16. Januar 2025
Srbiji, koja je u toku 2024. godine ostvarila rekordne rezultate u turizmu, dodeljene su u Kini...
Turizam
Herceg Novi zove na 56. Praznik mimoze – fešta počinje!
15. Januar 2025
„Herceg Novi zove – fešta, sunce, more“ slogan je pod kojim će se od...
Turizam
KLM putnicima iz Beograda nudi snižene cene avio-karata do preko 30 destinacija
13. Januar 2025
Ako se vaš novčanik „istanjio“ tokom novogodišnjih i božićnih...