"Adio Sole" zvanično najbolji srpski turistički film

13. September 2018

Kratki film Adio Sole, prvenac autorke Elizabete Mušić, nagrađen je Srebrnim pinkumom za najbolji srpski turistički film na Festivalu turističkog i ekološkog filma Silafest 2018. na kojem je premijerno i prikazan.

Adio Sole je drumski film o dvoje mladih koji odlaze na vikend putovanje bez mobilnih telefona. Sniman je u istočnoj Srbiji na lokacijama od prirodnjačkog i kulturološkog značaja kao što su: Srebrno jezero, Golubačka tvrđava, Lepenski vir, Rajkova pećina i Nacionalni park Đerdap, te ima veliki promotivni potencijal.

Film je realizovan u aprilu ove godine u okviru diplomskog ispita na master studijama FTV Produkcije na fakultetu Dramskih umetnosti. Producentkinja Elizabeta Mušić potpisuje scenario, režiju i kameru, a glavne uloge je poverila Jovani Stević i Milanu Uzelcu.

Ovaj kratki igrani film sa savremenom temom o uticaju novih tehnologija na naše živote i o važnosti povezivanja sa prirodom i međusobno autorka je u potpunosti je nezavisno producirala.

Trejler filma pogledajte OVDE.

Izvor: Presstiž

Comments (0)

Connected news

Tourism
Srbija na prestižnom sajmu turizma u Njujorku
27. January 2025
Turistička organizacija Srbije, na čelu sa direktorkom Marijom Labović, učestvovala je,...
Tourism
Srbiji kao turističkoj destinaciji dodeljene dve prestižne nagrade u Kini
16. January 2025
Srbiji, koja je u toku 2024. godine ostvarila rekordne rezultate u turizmu, dodeljene su u Kini...
Tourism
Herceg Novi zove na 56. Praznik mimoze – fešta počinje!
15. January 2025
„Herceg Novi zove – fešta, sunce, more“ slogan je pod kojim će se od...
Tourism
KLM putnicima iz Beograda nudi snižene cene avio-karata do preko 30 destinacija
13. January 2025
Ako se vaš novčanik „istanjio“ tokom novogodišnjih i božićnih...