Niš: Turisti iz Slovačke čistili smeće iz spomen-parka Bubanj

27. January 2020
Ilustracija, foto: Pixabay
Ilustracija, foto: Pixabay

Nabacano smeće u Spomen-parku Bubanj u Nišu na koje su, pri obilasku ovog lokaliteta naišli, počistili su turisti iz Slovačke. Kako su napisali u jednoj od poruka zalepljenoj na kesi, sakupili su 15 džakova, a i to im je bilo malo.

Kese sa smećem turisti koji su počistili deo parka ostavili su okačeno o drveće, uz poruku o svojim aktivnostima. Kažu da su napunili 15 vreća, ali su, barem prema fotografijama, ostavili samo dve kako bi o svojoj akciji obavestili građane i nadležne u gradskoj čistoći. 

- Ovo vama počistili turisti iz Slovačke. Sramota! 15 džakova i još je malo - piše u poruci.

Čitalac koji je poslao fotografije Južnim vestima kaže da je ovakva briga o našim turističkim atrakcijama i lokalitetima sramotna.

- Uslikano u nedelju, 26. januara. Slike govore više od reči, svaki komentar je suvišan - napisao je čitalac.

Inače, Bubanj je često "meta" građana koji ovde bacaju smeće.

Park su u nekoliko navrata čistili i članovi ekološkog udruženja, a pri jednoj od akcija pronašli su bačenu fotelju i automobilske gume.

Izvor: Južne vesti

Comments (0)

Connected news

Tourism
Srbija na prestižnom sajmu turizma u Njujorku
27. January 2025
Turistička organizacija Srbije, na čelu sa direktorkom Marijom Labović, učestvovala je,...
Tourism
Srbiji kao turističkoj destinaciji dodeljene dve prestižne nagrade u Kini
16. January 2025
Srbiji, koja je u toku 2024. godine ostvarila rekordne rezultate u turizmu, dodeljene su u Kini...
Tourism
Herceg Novi zove na 56. Praznik mimoze – fešta počinje!
15. January 2025
„Herceg Novi zove – fešta, sunce, more“ slogan je pod kojim će se od...
Tourism
KLM putnicima iz Beograda nudi snižene cene avio-karata do preko 30 destinacija
13. January 2025
Ako se vaš novčanik „istanjio“ tokom novogodišnjih i božićnih...