Ovogodišnja letnja turistička sezona biće bolja od prethodne?

23. July 2019
Ovogodišnja letnja turistička sezona biće bolja od prethodne?

Prve procene lokalnih turisitičkih organizacija pokazuju da se može očekivati da će ovogodišnja letnja turistička sezona u Srbiji biti bolja od prošlogodišnje, uprkos lošijim vremenskim prilikama u prethodnim mesecima, kažu u Turističkoj organizaciji Srbije (TOS).

Tokom letnje sezone, uobičajeno, naposećenije destinacije u Srbiji su i dalje Beograd, Novi Sad, Niš, planine Zlatibor i Kopaonik kao i banje - Vrnjačka, Sokobanja, Gornja Trepča, Banja Koviljača i Lukovska Banja.

Strancima je glavni grad najomiljenija destinacija, a brojni festivali poput Egzita, Guče, Love festa u Vrnjačkoj Banji, Beer festa značajno doprinose povećanju svesti o Srbiji kao veoma privlačnoj destinaciji, kažu u TOS-u.

Statistika pokazuje, navode u ovoj organizaciji za Tanjug, da inostrani turisti u proseku u Srbiji provedu dva dana u vreme festivala.

Budući da se podaci o poseti tokom letnjih meseci očekuju u oktobru, poslednji, za period od januara do maja pokazuju da je Srbiji tada boravilo 1,2 miliona turista, što je za četiri odsto više u odnosu na isti period 2018. godine.

I broj noćenjanja je uvećan - 3.550.395, za šest odsto više u odnosu na period januar-maj prošle godine.

Od tog broja, "tas na vagi" je u korist domaćih turista kojih je u navedenom periodu bilo 722.063, šest odsto više u odnosu na isti period prošle godine.

Porast se beleži i u posetama stranih gostiju kojih je od početka godine do maja bilo tri odsto više, odnosno 570.688.

Izvor: Tanjug
 

Comments (0)

Connected news

Tourism
Srbija na prestižnom sajmu turizma u Njujorku
27. January 2025
Turistička organizacija Srbije, na čelu sa direktorkom Marijom Labović, učestvovala je,...
Tourism
Srbiji kao turističkoj destinaciji dodeljene dve prestižne nagrade u Kini
16. January 2025
Srbiji, koja je u toku 2024. godine ostvarila rekordne rezultate u turizmu, dodeljene su u Kini...
Tourism
Herceg Novi zove na 56. Praznik mimoze – fešta počinje!
15. January 2025
„Herceg Novi zove – fešta, sunce, more“ slogan je pod kojim će se od...
Tourism
KLM putnicima iz Beograda nudi snižene cene avio-karata do preko 30 destinacija
13. January 2025
Ako se vaš novčanik „istanjio“ tokom novogodišnjih i božićnih...