Zafiris Lampadaridis, rođen 1970. godine, završio je Električnu automatizaciju i robotiku, kao i MBA. Karijeru je otpočeo u građevinskoj industriji 1994. godine, prvenstveno na velikim građevinskim projektima širom Grčke i u inostranstvu. U hotelsku industriju ulazi 1999. godine, radeći u Hyatt Regency hotelu u Solunu. Od tada biva angažovan na različitim projektima u Solunu, Varšavi, Milanu, Atini i Bukureštu. Trenutno živi u Beogradu i od 2013. godine je generalni direktor hotela koji sada nosi naziv Mercure Belgrade Excelsior. Oženjen je i ponosni je otac dva sina - Jorgosa i Aleksandra.
Da niste hotelijer, bili biste?
Lekar.
Koju istorijsku ličnost biste voleli da ugostite u hotelu?
Maršala Tita (da je živ!). Za mene, kao stranca u ovom gradu, fascinantno je koliki je uticaj Tito imao na razvoj, ne samo ovog grada, već i čitave zemlje. Bila bi mi velika čast kada bih mogao da ugostim jednu tako harizmatičnu ličnost.
Na šta najviše obraćate pažnju kada ste gost u hotelu?
Kada se bavite ovim poslom, naučite da obraćate pažnju na sve. Pored standardnih hotelskih usluga i onog što gost očekuje od hotela, najviše pažnje obraćam na stvari koje bih želeo da u mom hotelu oduševljavaju naše goste.
Šta je za vas najveća motivacija, a šta najveće vrednosti?
Za mene je najveća motivacija uspeh, dok ljudima pridodajem najveću vrednost.
Od koga ste dobili najveću poslovnu lekciju?
Od svoje dece.
Da imate više vremena - u šta biste ga investirali?
U porodicu.
Koja lična veština vas izdvaja od ostalih hotelijera?
Mislim da je to analitičko razmišljanje, stečeno tokom inženjerskih studija. Ono mi omogućava da vrlo brzo i tačno sagledam i najkompleksnije situacije.
Koji deo vašeg posla zahteva najviše kreativnog razmišljanja?
Ne mogu da izdvojim ni jedan deo svog posla i kažem da baš taj deo iziskuje najviše kreativnog razmišljanja. Čovek koji voli svoj posao uvek će ulagati svu svoju kreativnu energiju u njega i tako ga konstantno unapređivati.
Kojim hobijem se bavite u slobodno vreme?
Plesom.
Vaša poslovna filozofija i životni moto?
Kvalitet znači raditi stvarno dobro i ispravno, čak i kada niko ne gleda (H. Ford).