Ukinute vize između Srbije i Kirgistana

06. Decembar 2017

Ministri spoljnih poslovа Srbije i Kirgizije, Ivica Dačić i Erlan Abdildajev, potpisali su u Beogradu sporazum vlada dve države o ukidanju viza.

Građani će moći da putuju bez viza i to je najbolji način iskazivanja prijateljstva, izjavio je Dačić, dok je Abdildajev ocenio da taj sporazum stvara povoljne uslove za razvoj turizma i biznisa između dve države.

- Dogovorili smo moju posetu sledeće godine Kirgiziji, gde će 25. juna biti obeleženo 20 godina od uspostavljanja diplomatskih odnosa - rekao je Dačić.

Dačić je na konferenciji za novinare nakon potpisivanja rekao da je Kirgizija veliki prijatelj Srbije i da je u skladu s tim neophodno da se saradnja dalje razvija.

On je dodao da će Srbija podržati kandidatutu Krizije za nestalnu članicu Saveta bezbednosti Ujedinjenih nacija.

- Srbija je prijateljska zemlja i pouzdan partner u međunarodnoj areni - rekao je ministar spoljnih poslova Kirgizije.

On je ponovio podršku Kirgizije suverenitetu i teritorijalnom integritetu Srbije. - Teritorijalni integritet i suverenitet najviše su vrednosti koju rukovodioci i narod treba da štite - rekao je Abdildajev.

- U interesu nam je da prijatelje negujemo, a da neke zemlje koje su priznale nezavisnost Kosova nateramo da o tome razmisle - izjavio je Dačić.

Dačić je rekao da će 6. decembra u Beogradu biti održan sastanak ministara spoljnih poslova Turske, Bosne i Hercegovine i Srbije, i da će dan kasnije u Beču učestvovati na ministarskom savetu OEBS, posle čega očekuje razgovore sa predstavnicima nekih afričkih zemlja.

Izvor: Beta

Komentara (0)

Povezane vesti

Turizam
Srbija na prestižnom sajmu turizma u Njujorku
27. Januar 2025
Turistička organizacija Srbije, na čelu sa direktorkom Marijom Labović, učestvovala je,...
Turizam
Srbiji kao turističkoj destinaciji dodeljene dve prestižne nagrade u Kini
16. Januar 2025
Srbiji, koja je u toku 2024. godine ostvarila rekordne rezultate u turizmu, dodeljene su u Kini...
Turizam
Herceg Novi zove na 56. Praznik mimoze – fešta počinje!
15. Januar 2025
„Herceg Novi zove – fešta, sunce, more“ slogan je pod kojim će se od...
Turizam
KLM putnicima iz Beograda nudi snižene cene avio-karata do preko 30 destinacija
13. Januar 2025
Ako se vaš novčanik „istanjio“ tokom novogodišnjih i božićnih...