Na Maldivima se otvara prva podvodna vila

19. April 2018
Na Maldivima se otvara prva podvodna vila

Plutajući bungalovi prošle godine bili su najčešći izbor turista kada su Maldivi u pitanju. Međutim, ovo turističko mesto dobija novu atrakciju.

Do kraja ove godine na ostrvu Rangali biće otvorena prva podvodna vila na svetu. Rezidencija će se zvati Muraka, što u prevodu znači koral.

Objekat je dizajniran tako da se u potpunosti uklopa u podvodno okruženje omogućavajući gostima da budu deo podvodnog sveta.

- Vođeni inpsiracijom, u želji da omogućimo inovativna iskustva turistima, prva podvodna rezidencija na svetu pruža gostima mogućnost da istraže Maldive iz jedne potpuno nove perspektive ispod površine mora - ističe direktor kompanije Crown, glavni arhitekta i dizajner Murake Ahmed Salim.



Objekat se sastoji iz dva nivoa, jedan iznad površine mora i jedan ispod površine. Podvodni nivo opremljen je spavaćom sobom sa velikim krevetom, dnevnim boravkom, kupatilom i spiralnim stepenicama koje vode do gornjeg nivoa.

Gornji nivo se satoji iz dvokrevetne sobe, kupatila, teretane, sobe za batlera, privatnih bezbednosnih prostorija, zajedničkog dnevnog boravka, kuhinje, bara, trpezatije i palube sa koje se može posmatrati zalazak Sunca.

Vila prima ukupno devet gostiju.

Izvor: B92

Comments (0)

Connected news

Hospitality
Hotelu Tornik na Zlatiboru priznanje za najbolji hotel u Srbiji
17. December 2024
U Atrijumu Narodnog muzeja u Beogradu 16. decembra po prvi put održana je svečana dodela...
Hospitality
The Bristol Belgrade: Simbol prestonice blista novim sjajem
27. November 2024
Nakon više od dve i po godine temeljne restauracije, hotel Bristol uskoro ponovo otvara...
Hospitality
Hotel St. Regis Beograd otvorio svoja vrata za prve goste
01. November 2024
Hotel St. Regis Beograd juče je otvorio vrata za prve goste. Ovaj prestižni brend, koji...
Hospitality
„Nišiama Onsen Keiunkan“ – najstariji hotel na svetu
17. October 2024
Japanski rizort „Nišiama Onsen Keiunkan“, japanski rizort u blizini planine...